Member Login

  • Dining Schedule
  • Dining Events
  • Golf
  • Racquet Sports
  • Fitness

Normal Schedule for Dining at the Club.
Subject to change, check calendar for all dates available. 

Calendar

 

Registration Closed - Stay tuned for lottery results


 

Register for the Pickleball League

REGISTER

  • Sunset Entertainment
  • Play for Pink
  • Virtual Activities

Sunset Entertainment


 


Sports Results

Revised 01/06/21

Men   Women
  Points     Points
Hantman, Mitchell 370   Levine, Stephanie 235
Stephens, James 225   Lloyd, Ive 225
Robbins, Michael 200   Nagao, Darlene 210
Koenigsberg, Norm 195   Cohen, Susan 160
Bailey, Jan 190   Nahoum, Ilene 160
Gold, Arthur 180   Toubin, Sharon 140
Kamp, Jake 150   Bivona, Josephine 120
Rodick, Rick 150   Gursky, Naomi 115
Nahoum, Mark 145   Bloomfield, Rhonda 105
Trapani, Tim 145   Koenigsberg, Gail 105
Weiner, Borrah 145   Bloom, Judy 100
Turcotte, Michel 140   Cohen, Barbara 100
Chuka, Doug 130   Rabinowitz, Ruth 100
Levine, Jay 130   Bolen, Marlene 95
Schwartz, Doug 130   Kantor, Roz 95
Hodges, James 125   Ritchie, Roberta 95
Rosenzweig, Jerry 125   Weiner, Marilyn 95
Tanenbaum, Robert 125   Drain, Bonnie 90
Marks, Richard 120   Bastien, Sylvie 85
Bloomfield, Bernard 115   Roberts, Arleen 85
Calderon, Ralph 115   Milner, Marlene 80
Levine, Corey 110   Casden, Jane 75
Winter, Larry 110   Josephson, Susan 75
Crooke, Samuel 105   Finkelstein,  Bobbi 70
Feuerstein, Arthur 105   Rosensweig,  Susan 70
Goldstein, Howard 105   Sussman, Susan 70
Buswell, Peter 100   Buswell, Gwen 65
Hanover, Roy 100   Daniels, Annette 60
Kennedy, Lou 100   Melstein, Ellen 55
Lonker, Michael 95   Brier, Jessica 50
Pavlek, Donald 95   Pecker, Susan 50
Levy, Seymour 90   Provost, Louise 45
Rothman, Robert 90   Davis, Carol 40
Hirsh, Irwin 85   Seldin, Nancy 40
Zenofsky, Joel 85   Spiegelman, Sandra 40
Freifeld, Lewis 80   Lonker, Ilene 35
Ringler, Michael 80   Feller, Sheila 25
Spoon, Joel 80   Singer, Fay 25
Davis, Ronald 75   Edson, Marilyn 20
Doyle, Walter 75   McGrath, Susan 20
Greenberg, Herb 75   Schreiber, Tina 20
Richards, Scott 75   Vasquez, Mickie 20
Portnoy, Norm 70   Zeigler, Irma 20
Auslander, Larry 65   Kruman, Anita 15
Haber, Jerry 65   Levinson, Phyllis 15
Hollander, David 65   Fazzino, Clara 10
Pecchia, Chris 65   Lubner, Joan 5
Tucker, William 65   Sklar, Karen 5
Weissman, David 65   Spoon, Jacqueline 5
Belle, Norman 60   Campitello,  Diane 0
Appleman, Bill 55   Korn, Louise 0
Bivona, Joseph 55   Pavlek, Deborah 0
McArdle, Jim 55   Seaton, Marilyn 0
Speicher, Kenneth 50   Urbinato, Peggy 0
Flannery, Todd 45      
Klapper, Oliver 45      
Teitelbaum, Michael 45      
Berke, Richard 40      
Gilman, Stan 40      
Butwin, Neil 35      
Grosky, Steve 35      
Lacher, David 30      
Brier, Jeffrey 25      
Edson, Andrew 25      
Reich, Randy 25      
Wallach, Michael 20      
Weissman, Marty 20      
Kay, Barry 15      
Lieberman, Paul 15      
Nolechek, James 15      
Wolfson, Fred 15      
Daniels, Charles 10      
Ziegler, Murray 10      
Feller, Alan 5      
Gottleib, Sidney 5      
Horwitz, Herbert 5      
Sherman, Arthur 5      
Zomack, Glenn 5      
Goldberg, Neil 0      
Golden, Wayne 0      
Milner, Larry 0      

The following are your league results for week 6:

 

Men's Doubles:  

Team B (Lambert)                            Team A (Marsicano)
58 points                                           60 points

 

Woman's Doubles:

Team B (Casden/Hastings)              Team A (Miller/Raymond)        

61 points                                           58 points

 

Mixed Doubles:

Team B (H. Miller)                            Team A (Bloom)

20 points                                          14 points

 

GREAT PLAY EVERYONE!

January 12th, 2021
ABCD
Scramble
 
1st Place  
 
Clara Fazzino
Ive Lloyd
Marilyn Weiner
 
2nd Place  
 
Susan Cohen
Ilene Nahoum
Ilene Lonker
Gail Koenigsberg
 
3rd Place 
 
Jessica Brier
Stephanie Levine
Mickie Vasquez
Carol Davis
 
*Denotes Any Scorecard Playoff
 

January 13th, 2021
2 BB of 4 Stableford Points
ABCD
 
1st Place  91  
William Tucker
James Hodges
Norman Belle
Larry Auslander
 
 
2nd Place  85  
 
Jan Bailey
Todd Flannery
Herb Greenberg
Jake Kamp
 
 
3rd Place  83  
 
Jim McArdle
Walter Doyle
Art Feuerstein
 
 
4th Place  81 
Michael Lonker
Doug Schwartz
Tim Trapani
 
 
 
*Denotes Scorecard Playoff